Mamy swój lokal!

Po dwóch latach działania Stowarzyszenia, korzystania z mieszkań członków oraz cudownej gościny Wartowni, w końcu doczekaliśmy się swojego miejsca! Negocjacje trwały cały lipiec i od 3 sierpnia jesteśmy w posiadaniu kluczy do lokali na piętrze budynku kolejowego stacji Szczecin Stołczyn (dawniej Glinki). Budynek jest zabytkowy, z końca XIX w., wpisany do Rejestru Zabytków. Na wynajmowanym przez nas piętrze układ pomieszczeń pozostał niezmieniony. Oto nasze miejsce:

Jesteśmy w trakcie adaptacji lokalu do naszych potrzeb. Przez wadliwy piec węglowy całe piętro jest pokryte sadzą, stąd konieczne jest gruntowne czyszczenie. I taki mamy plan minimum – odświeżyć miejsce, żeby było czyste i przyjemne. Ruszyliśmy już z kopyta. Przez pierwszy tydzień udało nam się:

  1. Posprzątać walające się śmieci
  2. Pozamiatać z sadzy i pomyć podłogi
  3. Wymienić umywalkę i WC na nowe
  4. Wyczyścić łazienkę z pajęczyn i wyszorować kafelki z sadzy
  5. Wykosić chwasty i trawę przed wejściem
  6. Zacząć zrywać tapetę ze ścian
  7. Ocenić stan elektryki i zaplanować jej lifting

Z wielu stron spływają do nas deklaracje pomocy, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Chcielibyśmy, by po Wartowni, siedzibie Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku oraz Bunkrze, w którym gniazdko mości sobie Klub Strzelecko-Kolekcjonerski M16, nasza Stacja była kolejnym miejscem, które w okolicy ulicy Kolejowej będzie działało dla mieszkańców Stołczyna.

Tymczasem z uwagi na ograniczone zasoby finansowe, z konieczności zakupu niektórych materiałów, oszacowaliśmy minimalne potrzeby i założyliśmy zrzutkę. Jeśli chcielibyście wspomóc nas finansowo, a jednocześnie odebrać od nas nagrody, które będą wyrazem naszej wdzięczności, to zapraszamy pod link:

ZRZUTKA NA REMONT

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s